دفاع مقدس
 
سلام به وبلاگ دفاع مقدس خوش آمدید امید وارم شما در این وبلاگ از خاطرات شهدا و آشنا شدن با هشت سال دفاع مقدس لذت ببرید.


شهید اسماعیل دقایقی به روایت سردار علایی
رئیس وقت ستاد مشترک سپاه گفت: یکی از بیاد ماندنی ترین اقدامات شهید اسماعیل دقایقی تشکیل لشکر «بدر» در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که هم در جنگ و هم تاکنون منشا اثر بوده است.
  سردار حسین علایی درباره شهید اسماعیل دقایقی فرمانده نیروهای مجاهد عراقی که علیه صدام و حکومت بعث مبارزه می‌کردند توضیح داد: شهید دقایقی یکی از عناصر انقلابی ایران بود که برای به ثمر رسیدن آن به مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سپاه مشغول شد.

وی افزود: البته او در همان سال‌های نخست جنگ تحمیلی به شهادت رسید و فرصت نکرد نقش کلی و اصلی خودش را در تداوم جنگ ایفا کند. اما با این حال یکی از زیبا‌ترین و ماندگارترین اقدامات شهید دقایقی تشکیل لشکر «بدر» در دوران دفاع مقدس متشکل از «احرار» (اسرای اعراقی) ومجاهدین این کشور بود که علیه صدام و حکومت بعث مبارزه می‌کردند. آن دوران که مشخص نبود چگونه باید این توان نظامی سازماندهی شود شهید دقایقی مسئولیت آن را برعهده گرفت.

بنیانگذار نیروی دریایی سپاه در دوران جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: لشکر بدر حتی در عملیات «مرصاد» علیه منافقین ایرانی در واحدهایی وارد عمل شدند و با آنها مبارزه کردند.

سردار علایی در ادامه گفت: بعد از سرنگونی صدام و تشکیل دولت در عراق افرادی که در لشکر بدر سازماندهی شده بودند نقش خوبی را در ایجاد امنیت و استقرار حکومت ایفا کردند از این رو شهید دقایقی هم در دوران جنگ به عنوان رزمنده در جبهه حضور داشت و انجام وظیفه کرد و هم بعد از آن نقش منحصر به فردی را با تشکیل لشکر بدر در عراق ایفا کرد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 آذر 1393 توسط علیرضا